Your delivery experts.

landing_page.html.twig

- 3zoneslayout3.html.twig

Neutralni dla środowiska

Doręczamy paczki w sposób neutralny dla środowiska bez dodatkowych kosztów dla Klienta. Celem DPDgroup jest zredukowanie poziomu CO2 przed 2020 r. o 10% na każdą paczkę.

Grupa dba także o jakość swojej floty samochodowej. Z raportu dla United Nations Global Compact wynika, że zaangażowanie DPDgroup w utrzymanie neutralności dla środowiska jest wyjątkowe i wynosi 5% europejskiego rynku dobrowolnego offsetu węglowego. Kompensacja emisji CO2 odbywa się we współpracy z organizacją EcoAct i polega na wsparciu projektów proekologicznych. W ostatnim czasie DPDgroup zadecydowała o wsparciu projektu polegającego na wykorzystaniu biomasy jako paliwa w jednej z brazylijskich fabryk słodyczy.

Ponadto DPDgroup kompensuje emisję CO2 w ramach projektów energetycznych w Polsce, Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Turcji i Indiach. Dowiedz się więcej na https://www.dpdgroupdrivingchange.com/en/page/carbon-neutral-commitment/what-we-believe-in

DPDgroup jest również partnerem projektu offsetowego Green Binders w Warszawie zrealizowanego we współpracy z firmą ECOACT polegającego na wykorzystywaniu  odpadów węglowych z elektrociepłowni do produkcji nawierzchni dróg.